Nie żyje Tomasz Wołoszyn „Tomson”

Z żalem informujemy, że odszedł nasz kolega, świetny rysownik i kompan, Tomek Wołoszyn „Tomson” (1966-2026).

Cześć Jego Pamięci!

Tomasz Wołoszyn – urodzony 30.11.1966 w Gubinie. – Debiut prasowy – 1985, „Faktor”, Zielona Góra. – Pierwsza wystawa – 1986, MPiK Zielona Góra. – Współpraca z polską prasą wojskową – 1987-1989. – Praca w małym, lokalnym czasopiśmie „Kiszone Ogórki” – 1989-1994. – Nic specjalnego – 1994-1999. – Tworzył rysunki satyryczne, komiksy, karykatury, portrety, plakaty itp. Publikował w „NIE”, „Życiu Warszawy”, „Faktach i Mitach”, „Super Expressie”, „Przeglądzie”, wydawnictwie Superpress (Szczepana Sadurskiego), „Wiadomościach Gubińskich” i innych. Zdobył 45 nagród i wyróżnień w konkursach na całym świecie.

Pożegnanie Tomka Wołoszyna odbędzie się18.06.2026 roku we Frankfurcie nad Odrą, szczegóły na ilustracji poniżej.