«

»

Krzysztof Krzych nie żyje

Krzysztof Krzych (1956 - 2013)

Dzisiaj, 7.01.2013, nad ranem, w wieku 57 lat, zmarł Krzysztof Krzych, malarz i grafik, dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w podkarpackim Jarosławiu, artysta zaprzyjaźniony ze SPAK.

Krzysztof Krzych studia artystyczne ukończył w 1986 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na zamiejscowym Wydziale Grafiki w Katowicach. Zajmował się głównie malarstwem oraz grafiką warsztatową. był znakomitym portrecistą i pastelistą Ponadto był, początkowo nauczycielem a potem dyrektorem w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Zadebiutował w 1987 roku w jarosławskiej Galerii 34. W swoim dorobku artystycznym ma ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych, m.in. w Sopocie, Nowym Sączu, Katowicach, Hamburgu. Brał też udział w 40 wystawach zbiorowych. Był także zdobywcą kilku nagród i wyróżnień: Salon Przemyski 1986, 1987, 1988, „Obraz 92” BWA w Przemyślu, III Międzynarodowe Biennale Pasteli – Nowy Sącz 2006. Należał do Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Krzysztof Krzych był artystą zaprzyjaźnionym ze SPAK, brał udział w kilku plenerach organizowanych przez SPAK, min. w Ustroniu Morskim, Biskupinie, Stróżach i in. Był także organizatorem (razem z Henrykiem Cebulą) wielu konkursów na rysunek satyryczny dla młodzieży szkół plastycznych.

Od jutra (8.01), w synagodze (Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu) będzie czynna pośmiertna wystawa prac Krzysztofa Krzycha i będzie wystawiona księga kondolencyjna.

 

Cześć jego pamięci.