«

»

I plener Piotrków – Sulejów – Włodzimierzów – fotorelacja

Pod koniec kwietnia do Piotrkowa Trybunalskiego zjechali rysownicy i karykaturzyści, na I międzynarodowy plener artystów karykaturzystów „Piotrków – Sulejów – Włodzimierzów 2013”.

Początek pleneru 29 kwietnia (w poniedziałek) zainaugurowano na rynku starego miasta… wystrzałem armatnim. Wtedy otwarto wystawę prac uczestników pleneru. Artyści przez cały dzień rysowali, na rynku, karykatury piotrkowian. Tego samego dnia, wieczorem, jeden z rysowników, Lubomir Lichy z Czech, dał koncert gitarowy w „Skyy Pubie”.

Artyści rezydowali w kompleksie hotelowym „Zielony gościniec” we Włodzimierzowie. Twórcy znaleźli tam spokój i idealne warunki do pracy. Powstało tam kilkadziesiąt prac, które można było podziwiać podczas uroczystej pożegnalnej kolacji.

Jedną z niezapomnianych atrakcji, jaką przygotowali dla artystów organizatorzy, był spływ kajakowy Pilicą do Podklasztorza w Sulejowie. Plener zakończył się majówką w Sulejowie na placu przed remizą. Z powodu deszczu rysowanie karykatur odbyło się w… strażackim garażu.

W plenerze uczestniczyli: Bartłomiej Belniak, Michał Graczyk, Sergiusz Kaszkowski, Bretislav Kovarik, Paweł Kuczyński, Lubomir Lichy, Sławomir Łuczyński, Szczepan Sadurski, Daniel Strzelczyk, Jakub Wiejacki, Tomasz Wołoszyn i Zenon Żyburtowicz.

Organizatorem pleneru był SPAK a jego komisarzem Sławomir Łuczyński.