«

»

Medi@ społecznościowe – finał

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza na pokonkursową wystawę XV Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. „Medi@ społecznościowe”.
W tegorocznym konkursie udział wzięło 269 satyryków z 44 krajów. Łącznie nadesłano 738 prac.
Najciekawsze prace eksponowane będą w holu Biblioteki od 23 września do 13 października br.
Na imprezę finałową, którą uświetnią swą obecnością zagraniczni laureaci Konkursu oraz jurorzy zapraszamy 28 września br. (sobota) o godz. 18.00.
Atrakcją wieczoru będzie także koncert zespołu Blues G – Lubomir Lichy i Miloslav Dědek.
Organizowane przez Stowarzyszenie DEBIUT oraz Bibliotekę Norwida wystawy pokonkursowe międzynarodowych rysunków satyrycznych od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Zestaw prac z ubiegłych lat można było obejrzeć w galeriach wielu instytucji kultury w całej Polsce. W wersji oryginalnej oraz elektronicznej prezentowały je m.in. Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego w Warszawie, Żarski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach, Polkowickie Centrum Animacji Kultury, Miejsko-Gminna Biblioteka w Małomicach, Biblioteka w Sławie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz Biblioteka Uniwersytecka w Łodzi.
Zainteresowanych żartem rysunkowym zapraszamy również na wystawę autorską prac Henryka Cebuli – satyryka, rysownika i karykaturzysty, laureata jednej z nagród sponsorskich tegorocznego konkursu na rysunek satyryczny.
Otwarcie wystawy nastąpi w gmachu Biura Wystaw Artystycznych 28 września o godzinie 17.00.