«

»

Nowi w SPAK

Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury (SPAK) powiększa swoje szeregi. W latach 2012 – 2013 do SPAK zostali przyjęci nowi rysownicy i karykaturzyści, których przedstawiamy poniżej:

 

Łukasz Szostak – Zajmuje się karykaturą portretowa, rysowaną zarówno „na żywo” jak i ze zdjęć oraz rysunkiem prasowym. Mieszka w Gdańsku, strona www.pracowniakarykatury.pl.

 

Przemysław Zamojski – Ukończył Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej, w Lublinie – wydział artystyczny. Od 1996 roku bierze udział w wystawach i konkursach rysunku satyrycznego. Otrzymał za swe prace kilka nagród i wyróżnień w Polsce oraz w Urugwaju i w Berlinie. Mieszka w Sandomierzu, strona www.przemekzamojski.com.pl.

 

Robert Dąbrowski – Prace swe publikował m.in. w Polityce, Rzeczpospolitej, Wprost, Szpilkach, T.K., Kronice Sejmowej. Uczestnik wielu wystaw i konkursów satyrycznych w kraju i za granicą. W 1996 r. brązowy medal na Satyrykonie. Mieszka w Warszawie.

 

Sławomir Lizoń – Debiutował w 1992 r. „Cats”. Od 2008 roku regularni bierze udział w wystawach i konkursach rysunku satyrycznego.  Ważniejsze nagrody:

- Turniej małych form satyrycznych, Bogatynia 2009 – I miejsce

-  Konkurs na rysunek „Grzyby”, Widawa 2009 -  wyróżnienie

- Konkurs „Roponioska”, Gorlice 2009 – wyróżnienie

- Satyrykon 2010 – Nagroda dziennikarzy im. A. Waligórskiego

Mieszka w Częstochowie.

 

Andrzej Terlecki – Z wykształcenia architekt. Absolwent Politechniki Śląskiej.  Działał w kulturalnym ruchu studenckim (teatry, kabarety). Pracował w biurze projektów architektonicznych, następnie prowadził własną firmę zajmującą się projektowaniem ogrodów. Prócz rysowania, aktywnie zajmuje się muzyką, jako pianista jazzowy i bluesowy. Nagrał 3 płyty. Mieszka w Zbrosławicach, strona www.pinusproject.pl