«

»

„Kurorty i kuracjusze” – wernisaż

27 stycznia 2014 roku o godzinie 13.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Polanicy-Zdroju, odbędzie się uroczyste otwarcie biblioteki po realizacji projektu Modernizacja i wyposażenie MBP w Polanicy-Zdroju oraz prezentacja wystawy pokonkursowej I Biennale Rysunku Satyrycznego Kurorty

 i Kuracjusze.

Na konkurs wpłynęło łącznie 67 prac 44 autorów, komisja konkursowa przyznała nagrody:

I miejsce – Dariusz Pietrzak (Murowana Goślina)

II miejsce – Wiesław Zięba (Warszawa)

III miejsce ex aequo – Tomasz Wołoszyn (Frankfurt nad Odrą)
i Maciej Trzepałka (Zabrze)

Dyplomem honorowym wyróżniono autorów: Dariusz Panas (Bydgoszcz), Sławomir Łuczyński (Pabianice), Peter Herla (Kaiserslautern, Niemcy), Magdalena Wosik (Smolec) i Mirosław Hajnos (Mirocin Dolny).

Poniżej publikujemy informację kierownictwa placówki:

 

W sierpniu 2013 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Polanicy-Zdroju zostało rozstrzygnięte I Biennale Rysunku Satyrycznego Kurorty i Kuracjusze. Ze względu na to, że biblioteka w tym czasie zaczęła realizować projekt modernizacyjny obiektu, wystawę przełożono na późniejszy termin. Jednak okazało się niemożliwe, żeby ustalić go tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Rezygnujemy więc z tradycyjnego wernisażu, poprzestając na samej prezentacji wystawy. Być może Uczestnicy Biennale zechcą odwiedzić polanicką bibliotekę z okazji finisażu. Serdecznie zapraszamy! Wystawa będzie czynna do końca lutego 2014 roku. Raz jeszcze dziękuję Autorom nadesłanych prac. Nagrody pieniężne i dyplomy zostaną przesłane do dnia 31 stycznia 2014 roku.

Iwona Mokrzanowska   (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Polanicy-Zdroju)