«

»

Gala SPAK – uzupełnienie

Otrzymaliśmy materiały uzupełniające relację z gali SPAK, która odbyła się

11 stycznia br. w Teatrze Rampa w Warszawie. Publikujemy je poniżej. Organizatorami Gali byli: Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury i Teatr Rampa. W ramach Gali odbyły się:

   – Benefis Witolda Mysyrowicza z okazji 40-lecia pracy artystycznej, pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Prezydenta m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, w ramach którego dokonano:

- otwarcia wystawy Witolda Mysyrowicz, na której na 76 planszach pokazano 406 prac autora i 15 prac innych autorów

- prezentacji 464 stronicowej książki-katalogu Witolda Mysyrowicza, w której zawarto ogółem 1154 ilustracje, w tym 332 zdjęcia, 802 reprodukcje obrazów i rysunków, w tym 522 prace autora i 280 prac 58 innych autorów

- prezentacji kalendarza autorskiego Witolda Mysyrowicza

   – Wręczenie Eryków`2012, które otrzymali:

- mały Eryk – Ryszard Wasyluk

- duże Eryki – Henryk Cebula

- Festiwal Dobrego Humoru w Gdańsku

- Jacek Frankowski

- Tygodnik „Przegląd”

- Aukcja rysunków na rzecz rehabilitacji Zenona Porzucka

- Spektakl sztuki Jasminy Rezy*) „Art-sztuka”, w wykonaniu artystów Teatru Rampa: Konrada

Marszałka, Juliana Mere i Zbigniewa Pateraka

- Spotkanie towarzyskie

W imprezie wzięło udział prawie 300 gości. Goście wchodzący do teatru otrzymywali barwne, okolicznościowe kotyliony i zapoznając się wstępnie z wystawą, podejmowani byli lampką szampana. Część oficjalną i aukcję prowadzili ze swadą Adam Bojara i Jacek Frankowski. Benefisant otrzymał liczne upominki od wielu organizacji i osób prywatnych. Impreza, która rozpoczęła się o godz. 17.00 trwała do ok. 2 w nocy. Spotkaniu towarzyskiemu, które odbywało się w Klubie Rampa, towarzyszyły, obficie zaopatrzone we wszelkiego typu jadło i napitki, bufety, z zimnymi zakąskami i gorącymi daniami. Patronat medialny nad imprezą sprawowały: TVP Warszawa, Miesięcznik „The Warsaw Voice”, Miesięcznik „Ambasador”, Portal internetowy „kulturaonline”, Tygodnik „Przegląd”, Internetowy informator kulturalny „Gdzie co?”, Portal satyryczny „Sadurski.com”.

 

*) Yasmina Reza (ur. 1 maja 1959 w Paryżu) – francuska aktorka i dramatopisarka.

Już mając 25 lat napisała swoją pierwszą sztukę Rozmowy po pogrzebie (fr. Conversations après un enterrement). Prawdziwą sławę przyniósł jej jednak dramat Sztuka (Art) opowiadający o trzech czterdziestolatkach, między którymi rozpętują się różne sprzeczki z powodu jednego białego obrazu. Sztukę przetłumaczono już na 35 języków, była wystawiana między innymi w Royal Wyndhams Theatre w Londynie.

W 2006 napisała sztukę Bóg mordu (Le Dieu du Carnage), o spotkaniu dwóch małżeństw chcących wyjaśnić przyczyny bójki ich synów. Sztukę po raz pierwszy wystawiono w 2007 w Zurychu, potem również w Londynie (2008) i na Broadwayu (2009). Na podstawie Boga mordu Roman Polański nakręcił w 2011 film pod tytułem Rzeź. Reza jest także autorką książki Świt, wieczór lub noc (L’aube le soir ou la nuit; wydanie polskie w przekł. Andrzeja Krzywickiego, Czytelnik, Warszawa 2008, ISBN 978-83-07-03151-4), będącej intymnym portretem Nicolasa Sarkozy’ego z okresu jego kampanii prezydenckiej.

 

Autor podpisuje książki

Przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego przekazuje benefisantowi list gratulacyjny i dyplom od marszałka Adama Struzika

Podziękowanie Dyrektorowi Teatru Rampa Witoldowi Olejarzowi (pierwszy z prawej) i przekazanie mu jego konterfektu