«

»

Sadurski w Armenii i w Polsce… przed sąd

Szczepan Sadurski

Od kilkunastu lat organizowana jest z okazji Światowego Dnia Wolności Prasy wystawa fotografii prasowej, której tematem jest wolność.
Od trzech lat ekspozycja organizowana jest w Erywaniu, stolicy Armenii i została poszerzona z inicjatywy rysownika Arsena Gevorgyana o prezentację rysunków satyrycznych rysowników armeńskich. Gevorgyan zaprosił do udziału w tym projekcie Szczepana Sadurskiego, którego pomysł Partii Dobrego Humoru z powodzeniem przenosi do Armenii i który był jedynym obcokrajowcem w gronie rysujących autorów prezentujących swoje prace na tej wystawie.
Tegoroczna wystawa „Freedom of press: the right to know” została otwarta 5 maja i został na niej zaprezentowany wybór najciekawszych spośród 350 prac, fotografii i rysunków, które zostały nadesłane na tegoroczną ekspozycję. Oczywiście, jest wśród nich także praca Szczepana Sadurskiego.
A’ propos wolności prasy. W tych dniach Sadurski otrzymał informację z redakcji Nowego Życia Pabianic, że został pozwany do sądu za satyryczną ilustrację do tekstu prasowego na temat jednego z lokalnych VIP-ów.

(Źródło: www.hajnos.pl)