«

»

Plener satyryczny w Sulejowie

W dniach od 27 kwietnia do 4 maja odbywał się II Międzynarodowy Plener Artystów Karykaturzystów Piotrków Trybunalski – Włodzimierzów – Sulejów, w którym uczestniczyli: Janusz Mrozowski, Sergiusz Kaszkowski, Zenon Żyburtowicz, Jacek Lanckoroński, Tomasz Rzeszutek, Michał Graczyk, Paweł Kuczyński, Sławomir Łuczyński, Jakub Wiejacki, Bartłomiej Belniak, Wiesław Lipecki, Szczepan Sadurski oraz czescy rysownicy Jiri Novak i Lubomir Lichy.
Główną bazą pleneru był hotel „Zielony Gościniec” we Włodzimierzowie (woj. łódzkie), ale program pleneru był intensywnie wypełniony – rysownicy co dzień byli w innym miejscu. W poniedziałek, 28.04, zawitali do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie na Rynku Trybunalskim i Galerii przy Rynku miało miejsce otwarcie pleneru i wystawy przedplenerowej. Wieczorem uczestniczyli w koncercie Lubomira Lichego, który z powodzeniem łączy muzykę z rysowaniem. Na scenie towarzyszyli mu zaprzyjaźnieni bluesmani.
Następny dzień, to praca twórcza, czyli rysowanie na terenie kompleksu hotelowo-rekreacyjnego „Zielony Gościniec”. Artyści byli na tamie na zbiorniku sulejowskim w Smardzewicach, w Hucie Finezja w Wolborzu i stadninie koni w Bogusławicach.
W dniu Święta Ludzi Pracy, 1 maja, udali się na pochód pierwszomajowy, który sami zorganizowali. Maszerowali po okolicach „Zielonego Gościńca”. W dniu kolejnym zamienili pędzle na wiosła – odbył się wtedy spływ kajakowy rzeką Pilicą w okolicach Przedborza i biesiada w Podklasztorzu.
Plener sfinalizowano rysowaniem karykatur w Sulejowie i wystawą prac poplenerowych.

(Źródło: www.hajnos.pl)