«

»

Wystawa satyry w Gubinie

W Gubinie (lubuskie) w dniach 6-8 czerwiec br. odbędzie się tradycyjne święto miasta, czyli 53. Wiosna nad Nysą.
Jedną z imprez będzie prezentowana w Galerii „Ratusz” wystawa rysunków satyrycznych. Na ekspozycję złożyły się prace powstałe podczas trzech spotkań satyrycznych, które miały miejsce przed kilkoma laty w Gubinie.
Pokazane zostaną na niej prace miejscowych satyryków: organizatorki wystawy Doroty Chwałek, Eweliny Mroczkowskiej, Stanisława Kościeszy, Tomasza Wołoszyna (aktualnie – Niemcy), Tadeusza Raczkiewicza, Jerzego Fedro oraz rysowników „z Polski”: Małgorzaty Gnyś (od jakiegoś czasu – Francja), Krzysztofa Toboły, Jarosława Hnidziejko, Daniela Strzelczyka, Dariusza Wójcika, Zbigniewa Pietrzyka, Dariusza Pietrzaka, Mirosława Krzyśków, Adama Orłamowskiego, Jarosława Wojtasińskiego, Tadeusza Krotosa, Jakuba Wiejackiego, Andrzeja Graniaka, Sławomira Łuczyńskiego, Grzegorza Sobczaka i Mirosława Hajnosa.
Świąteczne dni, to także okazja do tradycyjnego spotkania malarzy i rysowników z Gubina i Guben na moście granicznym, gdzie będą prezentować swoje prace. Będzie to także czas na refleksje i przemyślenia, a to za sprawą inicjatywy mającej upamiętniać zmarłych Jolantę Kucharską i Floriana Firleja. Na ich cześć plastycy posadzą Magnolię Gubińską – dla Jolanty i Śliwkę Gubinkę dla Floriana.

(Źródło: www.hajnos.pl)