«

»

XI „MORKA” – czyli karykaturzyści „rządzą”

W dniach 30.06 – 7.07, w Ustroniu Morskim, odbędą się kolejne, XI Warsztaty Satyry i Karykatury „MORKA”, na które zjadą rysownicy i karykaturzyści z całej Polski.

Poniżej informujemy o najważniejszych wydarzeniach imprezy:

We wtorek, 1 lipca, po spotkaniu z władzami gminy, o godz. 18.30, będzie miała miejsce Kolorowa Parada z udziałem Strażackiej Orkiestry Dętej MORKA – przemarsz będzie przebiegał ul. Bolesława Chrobrego do amfiteatru, gdzie odbędzie się przekazanie klucza do bram gminy karykaturzystom i rozstrzygnięcie konkursu na najlepiej przebraną kolonię.

4 lipca (piątek) – będzie Dniem Karykaturzysty – po uroczystości wręczenia „Błękitnej Flagi”, od godz. 13.00 artyści będą rysowali karykatury turystom przebywającym w tym czasie w Ustroniu Morskim (na tarasie przy kąpielisku Nadbrzeżna) oraz odbędzie się konkurs na najciekawszą budowlę z piasku

W niedzielę, 6 lipca, o godz. 18.30, w Amfiteatrze odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej oraz koncert Jazzowy – muzyka filmowa Krzysztofa Komedy.

Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim we współpracy ze Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.