«

»

Morka 2014 – fotorelacja

W dniach 30 czerwca – 7 lipca odbyły się w Ustroniu Morskim XI Warsztaty Satyry i Karykatury MORKA. Imprezę zainaugurowała barwna parada, zakończona w amfiteatrze, gdzie rysownicy odebrali z rąk wójta Gminy Ustronie Morskie, Jerzego Kołakowskiego, klucze do miejscowości. Tym samym Ustronie Morskie przeszło na kilka dni „we władanie” satyryków. Podczas dnia karykaturzysty narysowano dziesiątki karykatur wszystkim chętnym plażowiczom. W międzyczasie powstawały liczne rysunki satyryczne i humorystyczne z morzem i plażą jako tematami wiodącymi. Można było je oglądać na wystawie w amfiteatrze, gdzie odbył się wernisaż wystawy zakończony jazzowym koncertem, którego tematem przewodnim była muzyka Krzysztofa Komedy. Kolejnym wernisażem zainaugurowano 6. sezon działalności Letniej Galerii Stodoła (mieszczącej się przy ulicy Wiejskiej 4).

W tegorocznej MORCE uczestniczyli: Michał Graczyk, Henryk Cebula, Janusz Mrozowski, Jacek Podlasiński, Jacek Frąckiewicz, Sławomir Łuczyński, Tomasz Wołoszyn, Jarosław Wojtasiński, Wiesław Lipecki i Dariusz Pietrzak.

Poniżej publikujemy kilka zdjęć z imprezy natomiast filmową relację, zrealizowaną przez Wiesława Lipeckiego, można zobaczyć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=BlLcidNAMsY&feature=youtu.be

Plakaty reklamujące MORKĘ przy wjeździe do miejscowości

Henryk Cebula przy plakacie z jego rysunkiem

Michał Graczyk przy plakacie ze swoim rysunkiem

Parada podążająca ulicami Ustronia Morskiego

Wójt Gminy Ustronie Morskie, Jerzy Kołakowski, przekazuje klucz rysownikom

Orkiestra MORKA kończy koncertem paradę w amfiteatrze

Dzień karykaturzysty

Rysujemy karykatury

Wernisaż w Letniej Galerii Stodoła

Wystawę, w imieniu rysowników otwiera Henryk Cebula

 

Koncert jazzowy z wystawą w tle