«

»

10. Plener Satyryczny w Biskupinie – relacja

W dniach 2 – 11 sierpnia, w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, odbył się jubileuszowy bo 10. plener satyryczny, którego tematem przewodnim był „Kamień, brąz, żelazo”. 3 sierpnia odbyła się niedziela z satyrykami, podczas której w grodzie biskupińskim powstały dziesiątki karykatur turystów zwiedzających w tym czasie muzeum. 9 sierpnia (sobota) roku o godz. 17.00, w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, miał miejsce wernisaż wystawy prezentującej prace powstałe podczas tegorocznego, 10. Pleneru Satyrycznego.

Plenery w Biskupinie wyróżniają się tym, że są jedynymi, podczas których powstają na bieżąco katalogi, prezentujące część rysunków powstałych podczas ich trwania. Natomiast wszystkie prace można oglądać na wystawie poplenerowej. Autorem opracowania tegorocznego katalogu jest Marek Gliwa.

W tegorocznym plenerze wzięli udział: Henryk i Helena Cebula, Sławomir Łuczyński (z córką Zuzanną), Jacek Podlasiński, Tomasz Niewiadomski, Janusz Mrozowski, Tomasz Wołoszyn, Jarosław Wojtasiński, Marek Gliwa i Jarosław Hnidziejko. Swoje prace dosłali: Michał Graczyk i Dariusz Pietrzak.

Organizatorem pleneru jest Muzeum Archeologiczne w Biskupinie i Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury.

Wystawę poplenerową można oglądać w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie do końca września.