«

»

IV Jurajski Plener Karykaturzystów – relacja

W dniach 29 sierpnia – 1 września br. odbył się IV Jurajski Plener Karykaturzystów. Impreza miała charakter ogólnopolski, a udział w niej wzięli: Bartłomiej Belniak, Wiesław Lipecki, Sławomir Lizoń, Sławomir Łuczyński, Piotr Rychel, Andrzej Terlecki, Jarosław Wojtasiński, Tomasz Wołoszyn oraz Magdalena Wosik. Swoje prace nadesłali Henryk Cebula, Marek Gliwa, Michał Graczyk i Jacek Lanckoroński. Satyrycy zatrzymali się, podobnie jak przed rokiem w Magiczym Dworze w Jaworniku (Jaworznik to mała miejscowość położona na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej).

Podczas pleneru rysownicy dokonali wypadu do odrestaurowanego zamku królewskiego w Bobolicach oraz do Jaskini Głębokiej w Podlesicach. Nie obeszło się bez rysowania karykatur na żywo. W Myszkowie dali swój udany popis Jarek Wojtasiński i Tomek Wołoszyn.

W czasie pleneru powstało kilkadziesiąt prac, które bardzo się podobały oglądającym wystawę poplenerową. Na wernisaż przybyło wielu gości. Znalazł się wśród nich m.in. burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.

Impreza doszła do skutku dzięki wydajnej pomocy Urzędu Miasta  w Myszkowie. Wsparcia udzielili również myszkowskie Starostwo Powiatowe i firma VIG.

Stroną organizacyjną zajęli się myszkowski MOK, państwo Anna i Bogdan Toczydłowscy oraz Wiesław Lipecki.

Pogoda dopisała, a impreza udała się znakomicie.

Poniżej publikujemy kilka zdjęć z imprezy.