«

»

Rysowanie karykatur na akcji charytatywnej

W niedzielę 31 sierpnia o godz. 12:00 w legionowskim Ratuszu odbyła się aukcja mająca za cel zbiórkę pieniędzy na zabieg mogący przywrócić wzrok Agnieszce Sałanowskiej – mieszkance Chotomowa, której niezdiagnozowana choroba odebrała możliwość normalnego życia. Prócz wielu atrakcyjnych przedmiotów, usług czy dzieł sztuki, chętni mogli zrobić sobie karykaturę a pieniądze za jej wykonanie trafiały do puli mającej wspomóc leczenie Agnieszki. Karykatury charytatywnie rysowali: Sergiusz Kaszkowski i Robert Dąbrowski, którzy swoim talentem przyłączyli się do tej szczytnej akcji. 

Jeszcze kilka lat temu Agnieszka była szczęśliwą kobietą: mąż, dzieci, praca. Początkiem choroby były powtarzające się bóle głowy i omdlenia. Następnie kobieta stopniowo zaczęła tracić wzrok. Niestety, liczne pobyty w szpitalach i badania nie przyniosły żadnego rezultatu. Lekarze – nie mogąc znaleźć przyczyny utraty wzroku – nie byli w stanie jej pomóc.

Według Agnieszki jej jedyną szansą jest leczenie komórkami macierzystymi. Akcja mieszkańców Legionowa i naszych kolegów rysowników może pomóc, udać się Agnieszce na kurację w Indiach. Obecnie życie Agnieszki jest dla niej codziennym koszmarem. Nie przyznano jej jeszcze renty. Choroba wciąż się rozwija, a codzienność przynosi jej bolesne wspomnienia, gdy jeszcze widziała.

Aby Agnieszka mogła poddać się kuracji, brakuje jeszcze 50 tys. zł. Darowizny można kierować na rachunek 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z dopiskiem SAŁANOWSKA, 1558.

A skąd dowiedzieliśmy się o całej sprawie? Do naszego Stowarzyszenia zgłosił się Marek Dąbrowski, także rysownik, z zapytaniem o możliwość charytatywnego rysowania karykatur 31 sierpnia. Okazało się, że na naszych kolegów można liczyć w potrzebie i dwóch rysowników, dysponując wolnym czasem w podanym terminie, zgłosiło chęć rysowania dla Agnieszki Sałanowskiej. Sergiusz Kaszkowski i Robert Dąbrowski przez kilka godzin tworzyli pracowicie karykatury, zbierając w ten sposób fundusze na leczenie Agnieszki. Kolegom dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie w tę słuszną akcję.

Poniżej publikujemy kilka zdjęć z rysowania i podziękowanie dla Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, które godnie reprezentowali nasi koledzy.

Rysują: Sergiusz Kaszkowski (z lewej) i Robert Dąbrowski (z prawej)

Podziękowanie dla SPAKu