Od rysunku do animacji – relacja z wernisażu

15 lutego 2015 roku, w Domu Kultury Zacisze, w Warszawie (ul. Blokowa 1) miał miejsce wernisaż wystawy rysunków satyrycznych i karykatur Dariusza Pietrzaka, p.t. „Od rysunku do animacji”.

Przed wernisażem odbyły się warsztaty dla dzieci w wieku 7-11 lat, które prowadził Dariusz Pietrzak. Część uczestników to dzieci z sekcji ”Sztuka na horyzoncie”, które cyklicznie spotykają się z artystami w pracowniach i na wystawach. Autor wyjaśniał czym jest karykatura, i czym różni się karykatura od rysunku satyrycznego, jak rysujemy karykatury i jak pokazać różne nastroje rysowanych twarzy. Była też część praktyczna, czyli rysowanie karykatur zwierząt i siebie nawzajem – w parach.

Po warsztatach odbył się wernisaż wystawy. Poprzedził go musicalowy recital Jakuba Wociala (z Teatru Rampa), artysty o ogromnej skali głosowej. Jakub Wocial od 2006 roku związany jest ze Stage Entertainment Germany przy produkcji Tanz Der Vampire Romana Polańskiego.

Po recitalu odbył się pokaz autorskich filmów animowanych Dariusza Pietrzaka (stąd też tytuł wystawy „Od rysunku do animacji”). Po prezentacji filmów goście udali się do sali wystawowej, gdzie oprócz możliwości oglądania prac chętni mogli zrobić sobie u autora wystawy karykaturę.

Poniżej publikujemy kilka zdjęć z imprezy a więcej informacji i zdjęć oraz kilka filmów autora można obejrzeć na stronach

http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2559

http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2552

Warsztaty karykatury z dziećmi

Prace dzieci

Recital Jakuba Wociala

Jakub Wocial z karykaturą wykonaną przez Dariusza Pietrzaka i Bogusława Ołowska (instruktor pracowni plastycznek DK Zacisze, organizator wystawy)

Pokaz filmów animowanych

Otwarcie wystawy, stoją (od lewej) Bożenna Dydek (dyrektor Domu Kultury Zacisze) i Dariusz Pietrzak

Fragment wystawy

Fragment wystawy (w centrum od lewej Magda Piskorczyk, wokalistka i gitarzystka bluesowa i Dariusz Pietrzak)

Karykaturzysta i modelka