«

»

,,Manufaktura Satyry” w Grodzisku Mazowieckim

Plon ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Satyrycznego ,,Manufaktura Satyry”,

którego tematem była ,,Technika i wynalazki” jest prezentowany w foyer kina Centrum Kultury

w Grodzisku Mazowieckim (ul. Spółdzielcza 9) w dniach 23 marca – 22 kwietnia 2015 roku. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego po raz kolejny mają okazję zapoznać się z Żyrardowa opowiedzianą przez polskich i zagranicznych (Czechy, Włochy, Ukraina, Kanada) artystów. Pierwsza prezentacja żyrardowskiej Manufaktury Satyry miała miejsce w grodziskim Centrum Kultury w roku 2011. Wtedy pokazano ekspozycję mówiącą o początkach naszego miasta pt. ,,Fabryka”.

 

,,Manufaktura Satyry” to ogólnopolski konkurs satyryczny organizowany corocznie, począwszy od roku 2010, którego celem jest popularyzowanie poprzez sztukę unikalnej historii naszego miasta. Wystawy pokonkursowe były prezentowane w wielu miastach naszego kraju oraz we Włoszech, będąc zawsze znakomitą promocją Żyrardowa. Warto zaznaczyć, że obecnie jest to jedyny tego typu konkurs odbywający się na Mazowszu.

Więcej w zakładce ,,Manufaktura Satyry”:

http://www.zyrardow.pl/3011,manufaktura-satyry.html?ukryj=no