«

»

Wystawa plenerowa „Polityka w karykaturze. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi”

Fragment wystawy, która odbyła się w Sejmie RP

Jeśli lato, to w plenerze i tylko z Muzeum Karykatury! Już w poniedziałek 29 czerwca 2015 r. na Skwerze Hoovera w Warszawie zagości wystawa plenerowa „Polityka w karykaturze. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi”, zorganizowana wspólnie przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego i Fundację Festiwalu Satyry Europejskiej „Koziołki” z Poznania we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Artystów Karykatury.

Ponad 100 rysunków i tyle samo zaskakujących spostrzeżeń, opisujących  barwny świat współczesnej polityki – tak pokrótce można scharakteryzować to, co odwiedzający ekspozycję będą mogli tu zobaczyć.

Wystawa będzie prezentowana na Skwerze Hoovera od 29 czerwca do 12 lipca 2015 r., a następnie do końca wakacji przy siedzibie Muzeum Karykatury na ul. Koziej 11.

– Satyrycy nie lubią nudy i pewnie dlatego upodobali sobie temat polityki, która dynamiczna, pełna intryg, przepychanek i niedomówień, staje się groteskowa, a w końcu śmieszna. Kto jest ciekaw, jak tym razem artyści przedstawili polityczną rzeczywistość, zapraszamy do obejrzenia wystawy – mówi Elżbieta Laskowska, p. o. Dyrektora Muzeum Karykatury.

Swoje prace zaprezentują tu m.in. Andrzej Mleczko, Henryk Sawka, Dariusz Łabędzki, Dariusz Pietrzak, Paweł Kuczyński, Sergiusz Kaszkowski, Marcin Bondarowicz, Maciej Trzepałka, Witold Mysyrowicz, Janusz Mrozowski oraz Mirosław Hajnos, Marek Tofil, Robert Mirowski, Łukasz Szostak, Katarzyna Czerniawska oraz Grzegorz Sobczak.

Wystawa jest plenerową prezentacją ekspozycji pokonkursowej, która w marcu 2015 r. gościła w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła wówczas Pani Wanda Nowicka, Wicemarszałkini Sejmu RP.

Wstęp wolny!