«

»

V Ogólnopolski Jurajski Plener Karykaturzystów

V Ogólnopolski Jurajski Plener Karykaturzystów odbył się w dniach 27- 31 sierpnia br. Rysownicy, podobnie jak w roku ubiegłym zatrzymali się w Magicznym Dworze w Jaworzniku. Jest to pensjonat prowadzony przez Annę i Bogdana Toczydłowskich.

Na plener przyjechali rysownicy: Sławomir Łuczyński, Sławomir Lizoń, Andrzej Terlecki, Sergiusz Kaszkowski, Tomasz Wołoszyn, poetka i malarka Maria Maczkowska oraz współorganizator Wiesław Lipecki.

Swoje prace dosłali: Henryk Cebula, Tomasz Rzeszutek oraz Michał Graczyk.

Oprócz rysowania i wymiany doświadczeń karykaturzyści zrobili wypad nad zalew w Poraju oraz do rezerwatu JELENIA GÓRA. Tam mieli okazję zwiedzić jaskinie: BALKONOWĄ, TOWARNĄ, CABANOWĄ i MAURYCEGO. Ta ostatnia jest obiektem zamkniętym dla turystów.

Wszystkie wejścia w głąb jaskiń ubezpieczali grotołazi z myszkowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Ochrony Zjawisk Krasowych.

Na zakończenie imprezy zaprezentowane zostały prace, które powstały podczas pleneru. Na uroczysty wieczór dotarli zaproszeni goście. Byli wśród nich dyr. MOK w Myszkowie Aleksandra Pindych, burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak oraz prezes myszkowskich speleologów Grzegorz Skorek. Głównie dzięki ich zaangażowaniu Jurajski Plener Karykaturzystów mógł się odbyć już po raz piąty.

Poniżej publikujemy kilka zdjęć pleneru.