«

»

Karykatury i inne figury Łabędzkiego

„Karykatury i inne figury”  – to najnowsza wystawa Dariusza Łabędzkiego, która obejmować będzie najbardziej znane i utytułowane prace artysty, człowieka, który od lat leczy świat śmiechem i którego dorobek uznawany jest za antidotum na dzisiejszą niełatwą rzeczywistość. Ekspozycja otworzy sezon artystyczny w V.A. Gallery Poland.
Wernisaż odbędzie się 10 marca 2016 (czwartek), o godzinie 18.00, Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo.
Komisarzem wystawy jest: Violetta Kowalczyk.
Otwarcie sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland to wydarzenie, które inauguruje kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną. Wystawa odbywa się w ramach salonu kulturalnego „Mariaż sztuki z biznesem”.
ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex – akcesoria meblowe, Stowarzyszenie Metal Merge.

DARIUSZ ŁABĘDZKI
Z wykształcenia architekt, z zamiłowania rysownik. W latach 1990-1995 ściśle współpracował z tygodnikiem Wprost, dla którego wykonał ponad 40 rysunków na okładkę i liczne rysunki do wnętrza pisma. Rysował też dla takich pism jak: Newsweek, Polityka, Gazeta Poznańska, Sukces, Hustler, Głos Wielkopolski…
Ma w swym dorobku ponad 300 karykatur i portretów znanych osób, ilustracje książkowe, projekty płyt, plakatów, billboardów… Jego karykatura Putina i Miedwiediewa znalazła się w gronie 50 najlepszych rysunków prasowych Europy roku 2014.
W 2008 roku artysta postawił w centrum Poznania 16 m wysokości miniaturę wieży Eiffla i dookoła niej zorganizował artystyczny kilkudniowy event, a w 2015 roku zorganizował wystawę “POLITYKA W KARYKATURZE. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi”, której wernisaż odbył się 17 marca w… Sejmie RP. (Wystawa ta obecnie krąży po Polsce).
Ostatnia wystawa w Poznaniu odbyła się 2 lata temu, w galerii “Hotel Kolegiacki” – był to jubileusz: 33 lata rysowania karykatur i 30 lat od debiutu prasowego.
Przy tej okazji wydany został jubileuszowy album “Karykatury i inne figury”

Wystawa potrwa do 09.04.2016 r.
Wstęp wolny – zapraszamy.