«

»

Plener w Stróżach – fotorelacja

Z pewnym opóźnieniem przekazujemy relację z tegorocznego, VIII Pleneru Karykaturzystów „Sądecki Bartnik 2016”, który odbył się w dniach od 5 do 12 czerwca b. r. w Stróżach (woj. małopolskie). Artystów zajmujących się karykaturą i rysunkiem satyrycznym gościli Anna i Janusz Kasztelewiczowie, właściciele Gospodarstwa Pasiecznego ”Sądecki Bartnik”.

Od kilkunastu lat państwo Kasztelewiczowie stali się także mecenasami sztuki – regularnie organizują plenery malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne i karykaturzystów.

W tym roku z gościnności „Sądeckiego Bartnika” skorzystali: Dariusz Łabędzki, Liliana i Mirosław Hajnos, Henryk Cebula, Marek Gliwa, Monika i Zenon Żyburtowicz oraz Swietłana i Sergiusz Kaszkowski z Alonką. W plenerze uczestniczyły też dwie uczennice z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w JarosławiuAnna Błądek i Ewa Szczębar.

Równocześnie z plenerem karykaturzystów odbywał się plener fotografików. Opiekunem obydwu plenerów był Bogdan Andrzej Klimczyk.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z pleneru, których autorami są: Marek Gliwa, Liliana Hajnos, Mirosław Hajnos, Kazimierz Kwiatkowski, Dariusz Łabędzki, Mariusz Przygoda.

Uczestnicy pleneru

Janusz Kasztelewicz