«

»

Karykaturzyści w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej

W dniach 25 – 28 sierpnia br. odbył się VI Międzynarodowy Jurajski Plener Karykaturzystów. Po raz czwarty z rzędu rysownicy gościli w MAGICZNYM DWORZE w Jaworzniku. Podczas imprezy zawitali też do Żarek, gdzie odwiedzili targowisko mieszczące się wśród zabytkowych stodół z XX w. oraz zwiedzili Muzeum Rzemiosł Dawnych usytuowane w Starym Młynie. Artyści zatrzymali się też koło gotyckiego zamku rycerskiego w Mirowie. W sobotę 27 sierpnia byli gośćmi imprezy POŻEGNANIE LATA w Myszkowie w nowo uruchomionym ośrodku rekreacyjnym DOTYK JURY. Powstało tam wiele świetnych karykatur uczestników festynu, których autorami byli Sergiusz Kaszkowski i Břetislav Kovařík. Było głośno i wesoło a pogoda dopisała.

W plenerze udział wzięli:Bartłomiej Belniak (Gorlice), Břetislav Kovařík (Czeska Republika), Sergiusz Kaszkowski (Zielonka), Sławomir Lizoń (Częstochowa), Wiesław Lipecki (Myszków, współorganizator pleneru), Sławomir Łuczyński (Pabianice), Jiří Novák (Czeska Republika), Andrzej Terlecki (Zbrosławice) i Zenon Żyburtowicz (Warszawa).

Swoje prace nadesłali: Tomasz Wołoszyn (Frankfurt n/Odrą) oraz Michał Graczyk (Nysa).

Sponsorzy imprezy: Zarząd Miasta Myszków, Starostwo Powiatowe w Myszkowie, Wytwórnia Wód Gazowanych JURAJSKA, PKO Bank Polski O/Myszków.

Najbliższe wystawy poplenerowe odbędą się: we wrześniu 2016 r. – MDK w Myszkowie i w październiku 2016 r. – w Starostwie Powiatowym w Myszkowie.

Uczestnicy pleneru w strojach z epoki

Rysuje Sergiusz Kaszkowski

Rysuje Břetislav Kovařík

Fotografuje Zenon Żyburtowicz

Fragment wystawy

Uczestnicy pleneru