«

»

Belniak wygrał KARPIKA 2016

Rys. B. Belniak

XIV Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego
„Karpik” 2016″

Jury podczas obrad w dniu 7 października 2016 r., w składzie: Zbigniew Woźniak – przewodniczący, Michał Graczyk, Jarosław Stojko, Małgorzata Biedroń, Agnieszka Kucharuk, ustaliło, co następuje:

GRAND PRIX
Bartłomiej Belniak (Polska)

Nagrody główne:

Maciej Trzepałka (Polska)

Jacek Lanckoroński (Polska)

Tomasz Rzeszutek (Polska)

Nagrody Agencji Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Opolu

I nagroda – Jiri Novak (Czechy)

II nagroda – Izabela Kowalska-Wieczorek (Polska)

III nagroda – Konstantin Kazanchev (Ukraina)

Nagroda Muzeum Karykatury w Warszawie
Jacek Frąckiewicz (Polska)

Nagroda Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury
Henryk Cebula (Polska)

Nagroda Firmy Ornament z Nysy
Krzysztof Suski (Polska)

Nagroda Przedsiębiorców działających w Stowarzyszeniu Ruch Rozwoju Regionu Nysa
Daniel Strzelczyk (Polska)

Nagroda Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu Nysa
Jiri Srna (Czechy)

Nagroda Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Kostusia Bretislav Kovarik (Czechy)

Nagroda Zamku w Mosznej
Sławomir Makal (Polska)

Nagroda Zamku w Mosznej
Piotr Opałka (Polska)

Wyróżnienia honorowe (dyplomy)

1. Paolo Dalponte (Włochy)

2. Sittipunt Tumyig (Tajlandia)

3. Andrzej Krawczak (Polska)

4. Vladimir Kazanevsky (Ukraina)

5. Dariusz Pietrzak (Polska)

MAŁY KARPIK  2016

Jury podczas obrad w dniu 7 października 2016 r. w składzie: Zbigniew Woźniak – przewodniczący, Michał Graczyk, Jarosław Stojko, Małgorzata Biedroń, Agnieszka Kucharuk ustaliło, co następuje:

Rys. M. Cempa

GRAND PRIX otrzymuje Milena Cempa (SP nr 1 w Niemodlinie)

Kat. klasy V-VI

I miejsce – Oliwer Sowa (PSP w Popielowie)

II miejsce – Katarzyna Dolak (SP nr 1 w Niemodlinie)

III miejsce – Dominika Pytel (PSP nr 1 w Ozimku)

Nagroda Firmy Ornament z Nysy kat. V-VI – Karolina Lasman (SP nr 2 w Niemodlinie)

Kat. klasy 0-IV

I miejsce – Laura Kupczyk (SP nr 2 w Ozimku)

II miejsce – Aleksandra Narwid (SP nr 2 w Niemodlinie)

III miejsce – Magdalena Romanowska (SP nr 1 w Niemodlinie)

Wyróżnienie – Hania Gollenia (PSP w Murowie)

Nagroda Firmy Ornament z Nysy kat 0-IV Szymon Lasman (Przedszkole nr 1 w Niemodlinie)