«

»

II Korfantowski Nalot Karykaturzystów – relacja

W minionym weekend, w dniach 12-14 maja, w Korfantowie (woj. opolskie) odbył się II Korfantowski Nalot Karykaturzystów.

W plenerze, którego organizatorem była Fundacja „Przyszłość i Rozwój” na Rzecz Gminy Korfantów oraz jej prezes Ryszard Henryk Nowak, uczestniczyli: Bartłomiej Belniak, Henryk Cebula, Michał Graczyk, Mirosław Hajnos, Ryszard Kudzian, Sławomir Lizoń, Daniel Strzelczyk, Andrzej Terlecki, Tomasz Wołoszyn.

W drugim dniu pleneru w Korfantowie gościła pracownia graficzna „Grafianie” z Ośrodka Kultury w Niemodlinie, czyli Artur Bogucki oraz Małgorzata i Katarzyna Dolak. Pobyt ich zaowocował kilkugodzinnym warsztatem sitodruku, podczas którego karykaturzyści (przy wydatnej pomocy „Grafian”) „przenosili” swoje prace na koszulki i torby płócienne.

„Normalne” karykatury i rysunki satyryczne, które powstały podczas pleneru, zostały zaprezentowane na wystawie w Miejskim Domu Kultury. Wernisaż wystawy, będący równocześnie finisażem pleneru, odbył się wczoraj.

Tegoroczna ekspozycja została wzbogacona pracami z ubiegłorocznego Nalotu – w roku ubiegłym wystawa poplenerowa była prezentowana w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. Ponowne pokazanie tych prac umożliwi szerszemu gronu zapoznanie się z twórczością satyryczną rysowników odwiedzających to urokliwe podopolskie miasteczko.

Poniżej prezentujemy krótką fotorelację – autorami zdjęć są: Katarzyna Paszula, Michał Graczyk, Ryszard Kudzian i Mirosław Hajnos. (więcej zdjęć na stronie hajnos.pl)

Od lewej: Andrzej Terlecki, Renata Mangold, Sławek Lizoń, Ryszard Kudzian, Daniel Strzelczyk, Michał Graczyk, Katarzyna Paszula,Tomasz Wołoszyn, Henryk Cebula, Mirosław Hajnos i Bartłomiej Belniak