«

»

Nie żyje Marek Frąckowiak

Marek Frąckowiak (16 sierpnia 1950 – 6 listopada 2017) aktor filmowy i teatralny. Od 1999 roku aktor, zaprzyjaźnionego ze SPAK, Teatru RAMPA. Karykaturzysta członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Z Ewą Złotowską tworzyli udany duet małżeński i artystyczny.
Marek, aktor z liczącym się dorobkiem kilkuset ról filmowych, teatralnych i dubbingowych bardzo poważnie traktował naszą żartobliwą dziedzinę sztuki jaką jest karykatura. Swój związek ze SPAKiem rozpoczął od udziału w plenerze karykaturzystów „Morka” w Ustroniu Morskim zdobywając uznanie i sympatię rysowników. Artystycznie znaczący udział odnotował Marek w wystawie Teatr, której wernisaż miał miejsce w Galerii Teatru RAMPA 15.11.2009 roku. Zaprezentował wówczas kilka bardzo udanych karykatur kolegów ze sceny. Bywalec wernisaży wystaw organizowanych przez SPAK i Muzeum Karykatury. Obdarzony poczuciem humoru i talentami literacko – plastycznymi pisał felietony ilustrowane autorskimi rysunkami satyrycznymi i karykaturami portretowymi w miesięcznikach Gentleman i VIP. Odszedł po długich zmaganiach z ciężką chorobą.

Marku, będzie nam Ciebie brakować jako niezwykle sympatycznego Kolegi i wszechstronnie uzdolnionego artysty.

Początek uroczystości pogrzebowych – nabożeństwo żałobne – w dniu 14.11.br. o godz. 12 w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie pod Warszawą natomiast pogrzeb odbędzie się w dniu 15.11.b.r. o godz. 15.00 na cmentarzu w Podkowie Leśnej.

Rys. Jacek Frankowski