«

»

30 lat SPAK – okolicznościowy album

W ubiegłym roku, dokładnie 26 kwietnia 2017 roku minęło 30 lat od powstania Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury (SPAK). Nasze Stowarzyszenie zostało powołane do życia przez Eryka Lipińskiego (1908-1991), rysownika, karykaturzystę, grafika, autora plakatów i ilustracji książkowych,  twórcę Muzeum Karykatury w Warszawie (Muzeum Karykatury powstało w 1978 roku).

17 stycznia 2018 roku w Teatrze Rampa, w Warszawie, miała miejsce uroczysta „Gala 30 lat SPAK” (relacja na stronie wkrótce), na której światło dzienne ujrzał album „30 Lat Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury”. Licząca prawie 200 stron publikacja, w twardej okładce, została zredagowana i zaprojektowana przez Witolda Mysyrowicza, obecnego Prezesa SPAK. Publikacja jest unikalną książką, opowiadającą historię SPAKu, od momentu jego powstania po dzień dzisiejszy. Album zawiera dziesiątki zdjęć i rysunków, będących dokumentacją wszelkich działań artystycznych SPAKu, związanych ze sztuką karykatury i instytucjami współpracującymi ze SPAK, w ciągu 30 lat działania Stowarzyszenia.

Poniżej publikujemy okładkę i kilka wybranych stron albumu. Wszystkich zainteresowanych albumem prosimy o kontakt z Witoldem Mysyrowiczem (kontakt: Władze SPAK).