«

»

Polacy ,,W drodze”

Dotarł do Polski katalog z 23 edycji International Cartoon Contest ,,Humour a Gallarate” organizowanego corocznie we włoskim mieście Gallarate. Temat tegorocznej edycji ,,On the Road” nawiązywał do kultowej powieści amerykańskiego pisarza Jacka Kerouac’a. Konkurs towarzyszył wystawie ,,Kerouac. Beat Painting”, która była eksponowana w Museo Maga in Gallarate (grudzień 2017-kwiecień 2018). Do konkursu zgłoszono 1200 prac 402 autorów. W katalogu znalazły się 124 prace.

Polskę reprezentowali: Mirela Bukała i Zbigniew Kołaczek.

więcej:

facebook.it/humouragallarate

Jack Kerouac (1922-1969) amerykański powieściopisarz kanadyjskiego pochodzenia, poeta i artysta, jeden z najwybitniejszych członków Beat Generation. Tematyka książek Kerouaca, w większości autobiograficznych, obraca się wokół jego własnych podróży po świecie i przygód z nimi związanych, a także wokół przemyśleń i refleksji dotyczących życia.

(…) Kerouac pisał przez cały czas, pomimo niewydania żadnej powieści aż do roku 1957, kiedy wydawnictwo Viking Press wydało jego najsłynniejszą książkę ,,W drodze”. Ta najbardziej autobiograficzna książka opowiada o podróży po Stanach Zjednoczonych i Meksyku wraz z Nealem Cassadym (w książce jako Dean Moriarty). Powieść ta jest często określana jako sztandarowe dzieło powojennej, jazzowo-poetycznej, narkotycznej epoki Beat Generation. Kerouac napisał ją podczas sesji ,,spontanicznej prozy” (strumień świadomości), co pozwoliło mu stworzyć swój własny i niepowtarzalny styl. W pewnych kręgach był czczony jako główny i kultowy już pisarz Ameryki, a z całą pewnością uważano go za rzecznika Beat Generation.

Źródło: Wikipedia