«

»

Rysujemy dla Arka – akcja charytatywna SPAK

W niedzielę 6 października br. w godz. 12.00-18.00 w siedzibie Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego przy ul. Koziej 11 w Warszawie odbędzie się akcja charytatywna zorganizowana przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury pod hasłem „RYSUJEMY DLA ARKA”. Podczas wydarzenia rysownicy i karykaturzyści wszystkim chętnym wykonają karykatury na żywo. Odbędzie się również sprzedaż oryginalnych rysunków i karykatur. Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację karykaturzysty ARKADIUSZA MANIUKA, który jest po ciężkiej operacji guza mózgu i bardzo powoli wraca do sprawności.

Po operacji artysta jest częściowo sparaliżowany, ma uszkodzony nerw okołoruchowy lewy. Podczas rehabilitacji pojawiły się napady padaczkowe. Pod koniec sierpnia br., po 5 miesiącach od operacji wrócił do domu. Potrzebuje jednak ciągłej opieki, rehabilitanta, fizjoterapeuty, neuropsychologa, rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach i ortezy na rękę. Konieczne jest także przystosowanie domu do jego potrzeb oraz kupno samochodu, aby mógł do niego swobodnie wsiąść i żeby zmieścił się tam jego wózek inwalidzki.

Wszystkich chętnych, którzy będą mogli wesprzeć akcję, zapraszamy do Muzeum Karykatury. Artyści wykonają sympatyczne karykatury, a każda złotówka pozyskana w ten sposób będzie na wagę złota. Wszyscy czekamy na powrót Arka do twórczości w dziedzinie karykatury i chcemy mu w tym pomóc.