«

»

Humor w twórczości Stanisława Lema

PROJEKT LEM 2021 MCMXXI:11111100101-2XSL

Wałbrzych 12.03.2021

Szanowni Państwo

W imieniu wałbrzyskiego stowarzyszenia ‘COMPOSINGART’ zwracam się z prośbą o dołączenie przez Panią/Pana do realizacji jednego z punktów Projektu Lem 2021. Projekt ma na celu uczczenie osoby Stanisława Lema przy okazji ogłoszenia roku 2021 rokiem pisarza i uzyskaliśmy już dla niego poparcie oficjalnego serwisu Lem.pl, Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema oraz Wydawnictwa Literackiego. Projekt realizujemy w Wałbrzychu, z jego promieniowaniem na teren Aglomeracji Wałbrzyskiej i sąsiadujących powiatów.

Punkt projektu, w sprawie którego formułujemy niniejsze zaproszenie figuruje pod następującym tytułem ‘CO ROBI KURDEL NA ŚCIORGU’? – HUMOR W TWÓRCZOŚCI STANISŁAWA LEMA. Jego idea polega na prezentacji w formie prac graficznych groteskowych i humorystycznych elementów z powieści Lema w interpretacji artystów grafików, specjalnie pod kątem odniesienia się przez nich do wybranych przez siebie takich właśnie elementów.

Gdyby zdecydował/a się Pan/Pani na wykorzystanie swojego talentu celem przygotowanie grafiki, to reprodukcję takiej pracy chcielibyśmy zaprezentować wraz z innymi pracami na wystawie, a nawet ich cyklu planowanych w ramach projektu. W trakcie wystawy chcemy ją urozmaicić planszami z zabawnymi cytatami lub fragmentami prozy Lema i animacją w postaci odgrywanych symultanicznie miniatur aktorskich. Prace oczywiście zaprezentujemy również on-line.

Jesteśmy przekonani, że Państwa udział przyczyni się doskonale do znaczenia wystawy i wszyscy uczestniczący artyści odczują dużą satysfakcję bycia jej częścią.

Z poważaniem

Marek Stankiewicz

Stowarzyszenie COMPOSINGART

Nałkowskiej 8/12

58-309 Wałbrzych

tel. 600 035 065

composingart@co-art.pl