Gala KARPIKA 2021

20 listopada, miała miejsce gala wręczenia nagród laureatom XIX Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” 2021. Wzięli w niej udział rysownicy z Polski i zagranicy, zaproszeni goście, przedstawiciele władz województwa, powiatu, gminy, dyrektorzy instytucji, przedstawiciele stowarzyszeń, mieszkańcy.

Galę, w sposób błyskotliwy i dowcipny, prowadził Mariusz Jarzombek. Wręczono nagrody i dyplomy. Statuetkę Karpika otrzymał w tym roku Henryk Cebula, rysownik, rzeźbiarz, nestor polskich satyryków, artysta i pedagog liceum plastycznego w Jarosławiu, projektant w/w statuetki. W części artystycznej wystąpił kabaret K2. Po gali na Ścianie Satyryków odsłonięte zostały pamiątkowe tabliczki znanych polskich rysowników: Anny Skupińskiej, Czesława Przęzaka i Jerzego Głuszka -przewodniczącego Jury. Odbył się także wernisaż wystawy prac konkursowych tegorocznego „Karpika”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z gali wręczenia nagród  „Karpik 2021″ oraz „Mały Karpik 2021″, która odbyła się w dn. 19-20 listopada br. w sali widowiskowej naszego ośrodka.

Więcej na stronie

http://okniemodlin.org/1541/gala-wreczenia-nagrod-karpik-2021-fotorelacja.html