Lengrenówka otwarta

10 czerwca 2022 została oficjalnie otwarta Lengrenówka, edukacyjno-artystyczna przestrzeń Muzeum Karykatury, dawna pracownia i mieszkanie Zbigniewa Lengrena, mieszczące się przy ulicy Brzozowej 6/8a na Starym Mieście w Warszawie.

Dwa tygodnie później 24 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy „Zbigniew Lengren. Humorysta”. Wystawa potrwa do 2 października.

Wyremontowana dwupiętrowa przestrzeń stanie się miejscem spotkań i edukacji oraz kameralnych wydarzeń artystycznych. Planujemy szereg warsztatów – zarówno dla tych małych, jak i dla starszych – skupionych wokół rysunku, komiksu, architektury, a nawet teatru i literatury.

Od października część Lengrenówki zostanie przeznaczona na pracę artystyczną. Komiksiarze i rysownicy znajdą tam miejsce do pracy, gdzie w spokoju i w miłej atmosferze, całkowicie za darmo, w ramach przestrzeni coworkingowej, będą mogli pracować nad swoją twórczością komiksową i rysunkową.

Partnerem Lengrenówki jest Fundacja PRZEKRÓJ, która udostępniła Muzeum m.in. animacje z Profesorem Filutkiem, a także materiały archiwalne związane ze Zbigniewem Lengrenem. Patronat medialny objęły „Zeszyty komiksowe”.