«

»

Zagrożenie środowiska naturalnego człowieka – wyniki konkursu

Protokół obrad jury XI Ogólnopolskiego Biennale Rysunku Styrycznego, Komiksu i Animacji Filmowej „Zagrożenie środowiska naturalnego człowieka”

W roku szkolnym 2013/14 w Zespole  Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego zorganizowano po raz jedenasty Ogólnopolskie Biennale Rysunku Satyrycznego, Komiksu i Animacji Filmowej „Zagrożenie środowiska naturalnego człowieka” . Na konkurs wpłynęło 250 rysunków i 52 filmy.

Jury powołane przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie w składzie:

 

Przewodniczący Krzysztof Rynkiewicz PWSFiT w Łodzi 
Członkowie Marek Gliwa SPAK Jarosław
Dariusz Pietrzak – SPAK Poznań 
Wiesław Zięba – SPAK Warszawa 
Sekretarz i komisarz konkursu Henryk Cebula, nauczyciel ZSP Jarosław (bez prawa udziału w głosowaniu) 

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 120 rysunków i 50 filmów z 12 szkół.

Wystawa pokonkursowa połączona z pokazem filmów i wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 02.04.2014 w Galerii Szkolnej Synagoga przy ulicy Opolskiej 1 o godz. 14.00.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierali nasz konkurs i ufundowali nagrody,

w szczególności dyrektorowi Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i dyrektorowi Muzeum Karykatury w Warszawie. Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać na naszej stronie internetowej http://www.plastyk.jaroslaw.art.pl/ jak i w wydanym z tej okazji katalogu. Konkurs ten jest organizowany od 1992 roku i jest postrzegany jako ważne wydarzenie artystyczne przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury i Muzeum Karykatury w Warszawie.

Wyniki obrad jury:

Kategoria – film i animacja filmowa

Grand Prix „Memento Aqa” Eliasz Dyrov ZSP Jarosław nauczycielAndrzej Rułka
I nagroda „O środowisko dbajmy wspólnie” Jakub Sowa ZSP Jarosław nauczycielAndrzej Rułka
II nagroda „Akcja natura” Weronika Wodczak ZSP Bydgoszcz nauczycielJanusz Krzysztop
III nagroda „Pożegnanie taty” Malwina Bodzioch ZSP Jarosław nauczycielAndrzej Rułka

Wyróżnienia

„Wyrzuć to z siebie” Julia Kruszyńska ZSP Bydgoszcz nauczyciel  Janusz Krzysztop
„Sąsiedzi” Anna Dziedzic ZSP Bydgoszcz nauczyciel Janusz Krzysztop
„Uwaga człowiek” Alicja Ulma ZSP Jarosław nauczyciel Andrzej Rułka


Kategoria – rysunek satyryczny i komiks

I nagroda  „Łzy ziemi” Aleksandra Young OSSP Warszawa nauczycielJózef Surczyński
II nagroda „Woda” Laura Jerzak LP Zduńska Wola nauczyciel Zbigniew Wożniak
III nagroda „Rantgen” Maria Ciebień LP Krosno nauczycielMirosław Szudy
Nagroda dyrektora Muzeum Karykatury im. Edwarda Lipińskiego w Warszawie „Zalane miasteczko” Magdalena Sara Krawczyk ZSP Tarnów nauczycielTymoteusz Chliszcz
Nagroda Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury „Digital water” – zestaw prac Marta Marczak ZSP Jarosław nauczycielAnna Kałamarz Kucz

 

Nagroda Galerii „Pirania”w Jarosławiu „Światło Ryb” Natalia Niziołek LP Krosno nauczycielGrzegorz Tomkowicz

 

Wyróżnienia

„Coming soon” Piotr Trusik ZSP Warszawa nauczyciel Jerzy Mierzwiak
bez tytułu Aleksandra Sandakow ZSP Warszawa nauczyciel Józef Jurczyszyn
„Zanieczyszczenia” Klaudia Kwaśniak  ZSP Jarosław nauczyciel Andrzej Rułka
„Pomoc z wszechświata” komiks Agnieszka Chmielowiec ZSP Jarosław nauczyciel Andrzej Rułka

 

Jury podkreśliło wysoki poziom nadesłanych prac, szczególnie animacji filmowych.

Sekretarz i komisarz wystawy

Henryk Cebula

Spis Szkół biorących udział w konkursie

  1. Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
  2. Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
  3. Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu
  4. Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie
  5. Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu
  6. I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku
  7. Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie
  8. Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie
  9. Zespół Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie
  10. Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku
  11. Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu
  12. Liceum Plastyczne im. Katarzyny kobro w Zduńskiej Woli

    Jury konkursu, od lewej: Marek Gliwa, Wiesław Zięba, Krzysztof Rynkiewicz i Dariusz Pietrzak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rysunek - i nagroda - Aleksandra Young

Animacja - Grand Prix - Eliasz Dyrow