«

»

XII KARPIK – fotorelacja

8 listopada 2014 roku odbyła się w Ośrodku Kultury w Niemodlinie uroczysta gala wręczenia nagród Laureatom XII Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” 2014.

Na Święto Karpia zjechali laureaci i inni rysownicy. Galę, podczas której dokonano wręczenia nagród prowadzili: Dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie – Katarzyna Paszula i Mariusz Jarzombek, opolski dziennikarz. Henryk Cebula – przewodniczący Jury „Karpik” 2014, w stroju kucharza, odczytał listę zwycięzców  konkursu. Po wręczeniu nagród wystąpił kabaret „Nowaki”. Po raz kolejny odsłonięto pamiątkowe tablice na „Ścianie Satyryków” Ośrodka Kultury (jedyna taka ściana w Polsce). „Ściana Satyryków” wzbogaciła się o tablice kolejnych rysowników: Zbigniewa Woźniaka (laureata tegorocznego Grand Prix), Macieja Trzepałki (laureata 2. nagrody Agencji Rynku Rolnego Oddziału  Terenowego w Opolu) i Arkadiusza Maniuka. Oczywiście dokonano otwarcia wystawy pokonkursowej. Nie zabrakło rywalizacji kulinarnych. Jury Polsko – Czeskiego Konkursu na Potrawę z Ryb podczas degustacji konkursowych potraw przyznało Grand Prix  potrawie „Karp w kurkach” Restauracji „Niebo w gębie”.

Po części oficjalnej odbyła się biesiada w Hotelu Domino, podczas której jadła i napojów nie brakowało. Rysownicy tworzyli kolejne prace związane z rybami natomiast imprezę zakończyło muzyczne jam session a grali rysownicy: Lubomir Lichy (gitara) i Jiri Nowak (marakasy), Andrzej Terlecki (klawisze), Sławomir Lizoń (gitara) i Tomasz Rzeszutek (harmonijka ustna).

Poniżej publikujemy kilka zdjęć z imprezy a więcej zdjęć i informacji można znaleźć na stronach: http://janiakstanislaw.blox.pl/2014/11/Gala-XII-Miedzynarodowego-Konkursu-Rysunku.html i http://www.okniemodlin.org/565/swieto-karpia-2014-fotorelacja.html