«

»

„Uśmiech na Koziej” w Żyrardowie

Plakat autorstwa Rosława Szaybo

Galeria ,,Resursa” i Miejska Biblioteka Publiczna w Żyrardowie zapraszają na wykład ,,Uśmiech na Koziej”oraz wystawę ,, Sma(cz)ki i zapachy PRL. Karykatura z lat 1944 – 1989”  - 1 kwietnia (środa) 2015, godz.16.00 (Resursa, ul. 1 Maja 45, Żyrardów).

Wydarzenie przygotowane przez Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego w Warszawie Więcej informacji w zakładce Galerii ,,Resursa”: http://www.resursa.zyrardow.pl/index.php?id=146

Wykład „Uśmiech na Koziej” jest poświęcony szeroko pojętej sztuce karykatury. (Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego mieści się przy ulicy Koziej w Warszawie – stąd tytuł wykładu). Jest  połączony z prezentacją informacji o zbiorach muzeum. W czasie spotkania prowadzący wraz z uczestnikami spróbują odpowiedzieć na pytanie: Co to jest karykatura? Zaprezentowane zostaną również informacje o historii i działalności Muzeum Karykatury oraz o jego założycielu i patronie – Eryku Lipińskim. Niewątpliwą atrakcją wydarzenia będzie prezentacja wystawy ,, Sma(cz)ki i zapachy PRL. Karykatura z lat 1944 – 1989.

Będzie można zobaczyć prace między innymi: Jerzego Zaruby, Eryka Lipińskiego, Zbigniewa Lengrena, Jerzego Flisaka, Andrzeja Czeczota, Andrzeja Dudzińskiego, Szymona Kobylińskiego, Andrzeja Krauze i Andrzeja Mleczki. Wystawę można będzie zobaczyć tylko w trakcie wykładu.