«

»

Karpik 2015 – relacja

14 listopada 2015 roku, w Ośrodku Kultury, w Niemodlinie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom XIII Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik”. Wśród asysty jurorów tegorocznej edycji konkursu, przebranych za piratów, nagrody odbierali laureaci: rysownicy z Polski, Czech i Niemiec, w tym Grand Prix, które otrzymał Krzysztof Grzondziel za pracę przedstawiającą wędkarza wywołującego ryby przez domofon stojący w stawie. Sobotnia uroczystość była również okazją do uhonorowania statuetkami Karpika: dyrektora LGR „Opolszczyzna”, Jakuba Roszuka i dyrektor ARR OT Opole, Agnieszkę Zagolę, za kilkuletnią współorganizacje imprezy. Na ręce dyrektor Katarzyny Paszuli zarząd oddziału rejonowego WOPR Nysa złożył podziękowania Ośrodkowi Kultury w Niemodlinie za wspólną organizację imprez kulturalnych. Galę zakończył występ krakowskiego Kabaretu pod Wyrwigroszem.

W dalszej części imprezy odsłonięto kolejne tabliczki na Ścianie Satyryków: Roberta Mirowskiego, Pawła Nawrota oraz tegorocznego zwycięzcy – Krzysztofa Grzondziela. Na Ścianie Satyryków zaszczytu „powieszenia” otrzymało do tej pory 36 artystów.

Zebrana licznie w ośrodku kultury publiczność oglądała wybrane prace na wernisażu konkursu rysunkowego „Karpik” 2015, a także degustowała niemodlińskiego karpia. W tym czasie jurorzy Polsko-Czeskiego Konkursu na Potrawę z Ryb próbowali osiemnastu rybnych potraw. Wręczenia nagród w konkursie kulinarnym zakończyło tegoroczne Święto Karpia.
Dzień wcześniej, w pierwszym dniu imprezy, uroczyście wręczono nagrody wyróżnionym uczestnikom konkursu rysunkowego dla dzieci „Mały Karpik”, skierowanego do dzieci szkół podstawowych leżących na obszarze LGR „Opolszczyzna”. Grand Prix otrzymała Milena Cempa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie. Dla dzieci wystąpił teatr z Krakowa w przedstawieniu o Doktorze Dolittle.

Poniżej publikujemy kilka zdjęć z imprezy a więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.okniemodlin.org/726/swieto-karpia-2015-relacja-i-galeria-zdjecia.html

Pełna lista laureatów tegorocznej edycji Karpika znajduje się na stronie http://www.spak.art.pl/?p=3932

Krzysztof Grzondziel przy Ścianie Satyryków

 

Fragment wystawy

 

Występ Kabaretu Pod Wyrwigroszem

 

Karpikowa publiczność

 

Jurorzy i laureaci konkursu