«

»

Noc Muzeów w Muzeum Karykatury

W sobotę 14 maja br. odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów, w którą włączyło się również Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Od godz. 19:00 (do 1.00) zapraszamy odwiedzających na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji. Przy ul. Koziej 11 na gości czekać będą:

„Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2015” – prace karykaturzystów i rysowników satyrycznych, laureatów organizowanego przez Muzeum konkursu „Cztery Pory Karykatury”, w zabawny i krytyczny sposób komentujących wydarzenia minionego roku. Wystawa prezentuje rysunki takich artystów, jak m.in. Krzysztof Grzondziel, Witold Mysyrowicz, Henryk Cebula, Małgorzata Lazarek, Radosław Ruciński, Michał Graczyk, Jarosław Kozłowski.

„Marcin Bondarowicz. Strażnik tajemnic” – prezentacja twórczości uznanego polskiego karykaturzysty, w ostatnich latach jednego z najczęściej nagradzanych twórców w dziedzinie ilustracji, karykatury oraz rysunku prasowego w Polsce i na świecie, laureata I nagrody – Rogatego Ołówka oraz nagrody specjalnej – wystawy indywidualnej w konkursie „Najlepsze z Najlepszych. Rysunki Roku 2014”.

W ramach akcji „Karykatura na żywo” Muzeum zaprasza również na spotkanie z Dariuszem Pietrzakiem, znanym polskim karykaturzystą, który podczas tegorocznej Nocy Muzeów na życzenie publiczności będzie tworzyć karykatury portretowe oraz rysunki satyryczne.

Dariusz Pietrzak – rysownik, karykaturzysta, twórca komiksów i filmów animowanych, a także dziennikarz komentujący wydarzenia związane z grafiką, sztuką karykatury i komiksu. Jako rysownik satyryczny debiutował w czasopiśmie satyryczno-humorystycznym „Karuzela”. Rysuje lub rysował m.in. dla „The Warsaw Voice”, „Tele Tygodnia”, miesięcznika „Cinema”, portalu „Pod Lupą”, „Twojego Dobrego Humoru”, „Głosu Koszalińskiego”, „Przeglądu”, „Kuriera Słupskiego”, „Magazynu Nowoczesnego”, „Życia”. Współpracował z dziennikiem „Rzeczpospolita” i tygodnikiem „Wprost”. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W 2015 r. ekspert w komisji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – dział filmu animowanego.

Zapraszamy!

(Źródło: http://muzeumkarykatury.pl/joomla/)