«

»

VII Ogólnopolski Jurajski Plener Karykaturzystów – relacja

W dniach 24 – 27 sierpnia odbył się VII Ogólnopolski Jurajski Plener Karykaturzystów. Po raz piąty spotkaliśmy się w MAGICZNYM DWORZE w Jaworzniku. Na spotkanie dotarli: Bartłomiej Belniak, Sergiusz Kaszkowski, Sławomir Lizoń, Wiesław Lipecki, Sławomir Łuczyński, Janusz Mrozowski, Andrzej Terlecki oraz Tomasz Wołoszyn.

Podczas imprezy odwiedziliśmy Ojców i Pieskową Skałę. Było też rysowanie karykatur na żywo, co spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Myszkowa. Podczas rysowania rozbrzmiewała muzyka duetu gitarowego, który tworzyli dwaj muzycy sesyjni: Sebastian Ruciński i Tomasz Wójcik. Całości towarzyszyła wystawa prac powstałych na plenerze. Na wystawę swoje rysunki nadesłali też Michał Graczyk i Janusz Kożusznik.

Imprezę zakończyło uroczyste spotkanie z przedstawicielami władz miasta, którzy przy okazji wręczyli rysownikom okolicznościowy album. Można w nim znaleźć rysunki satyryczne i karykatury oraz informacje o rysownikach, którzy brali udział w jurajskich plenerach w poprzednich sześciu latach.