«

»

Cebula na 37. Edycji festiwalu Kremnicke Gagy

W dniach 1 – 3 września 2017 roku, w słowackim mieście Kremnica (Miasto w środkowej Słowacji, w kraju bańskobystrzyckim. Leży w Górach Kremnickich. Ośrodek turystyki. Mieści się tu mennica państwowa.), odbył się 37. Europejski Festiwal Humoru i Satyry.
„Kremnickie Gagy”. W tym roku do nagród nominowani byli: Pol Leurs (LU), Jan Hrubý (CZ), Henryk Cebula (PL), Valentin Georgiev (BG),
Natalia Ložeková (SK) i Tomáš Eniac Cíger (SK).
Główną nagrodę Golden Gander, w dziedzinie karykatury i humoru otrzymali: Pol Leurs i Natalia Lozekova.

Henryk Cebula był jednym z uczestników tegorocznej edycji  festiwalu.

Europejski Festiwal Humoru i Satyra Kremnica Gags® to niepowtarzalna impreza międzynarodowa prezentująca humor, niezależną satyrę, teatr komediowy i kabaret. Odbywa się corocznie w centrum średniowiecznego miasta. W imprezie uczestniczyło około 300 rysowników, muzyków, artystów, mimów, tancerzy, klaunów, recytatorów i artystów ulicy ze Słowacji, Czech i wielu innych krajów europejskich, którzy występują na 13 scenach, wewnątrz obiektów i w plenerze. Najnowsze humorystyczne produkcje i spektakle są oceniane przez międzynarodowe i profesjonalne jury – Akademię Humoru, która przyznaje nagrodę Golden Gander w poszczególnych gatunkach sztuki.

Więcej informacji o festiwalu na stronie http://www.gagy.eu

Poniżej publikujemy kilka zdjęć z imprezy.