«

»

Wystawa SPAK w Saint-Just-Le-Martel

 

 

 

 

 

Koleżanki i Koledzy,

otrzymaliśmy wiadomość z St.Just-le-Martel (Francja), gdzie odbędzie się (jak co roku, od ponad 30 lat) 37ème édition du SALON INTERNATIONAL DE LA CARICATURE, DU DESSIN DE PRESSE et D’HUMOUR (Międzynarodowy Salon Karykatury, Rysunku Prasowego i Humoru).

Jest to jedna z największych na świecie imprez tego typu, na którą przybywają rysownicy z całego świata. Strona festiwalu: https://www.st-just-humour.fr/

Na tegorocznej edycji Salonu będzie miała miejsce ekspozycja z okazji 30 lat SPAK. Ze strony organizatorów mamy na tegoroczny Salon zaproszenie dla 6 osób. Organizatorzy jak zwykle pokrywają koszty przejazdu z Paryża do Saint-Just-le-Martel oraz koszty pobytu na miejscu. Proszą o informację w jakim terminie będziemy – salon trwa od 28 września do 7 października, ale w zależności od deklaracji można być na miejscu np. tylko kilka dni – rzecz do ustalenia. Ważna informacja – do Paryża trzeba dotrzeć na własny koszt.

Pozostałe kwestie dotyczące ekspozycji naszych prac, warunków technicznych, liczby prac na wystawie – są jeszcze do uzgodnienia. Do ustalenia będzie też kwestia zorganizowania wspólnego naszego wyjazdu do Paryża. Prosimy o deklarację osób zainteresowanych wyjazdem.

Jeśli chodzi o wystawę, to ogłosimy informację w oddzielnym komunikacie.

Zgłoszenia przyjmuje Dariusz Pietrzak, sekretarz SPAK. Koordynatorem ze strony SPAK kontaktującym się z organizatorami we Francji jest wiceprezes SPAK – Dariusz Łabędzki.