«

»

RYSUJEMY DLA ARKA – I akcja charytatywna SPAK za nami

 

W minioną niedzielę, 6 października, w Muzeum Karykatury, w Warszawie, w godz. 12.00-18.00, odbyła się akcja charytatywna „RYSUJEMY DLA ARKA”, zorganizowana przez SPAK, we współpracy z Muzeum Karykatury. Miała ona na celu zgromadzenie funduszy na pomoc w rehabilitacji naszego kolegi karykaturzysty – Arkadiusza Maniuka, który jest po operacji guza mózgu i powoli wraca do zdrowia.

Podczas imprezy rysowaliśmy karykatury na żywo wszystkim chętnym i sprzedawaliśmy prace a wszystkie zdobyte fundusze przeznaczamy na pomoc w leczeniu i rehabilitacji naszego kolegi. Podczas akcji powstało sporo karykatur i udało się sprzedać część prac, dostarczonych do Muzeum Karykatury. Prace nie sprzedane zostaną wystawione na licytacje w późniejszym terminie, gdyż na tej pierwszej akcji nie kończymy działań mających pomóc naszemu koledze. Podobne akcje chcemy organizować w kolejnych miesiącach.

Do Muzeum Karykatury przybyli i brali czynny udział w naszej akcji koleżanki i koledzy rysownicy i karykaturzyści: Henryk Cebula, Andrzej Graniak, Jarosław Hnidziejko, Tomasz Niewiadomski, Dariusz Łabędzki, Sergiusz Kaszkowski, Paulina Kopestyńska, Robert Dąbrowski, Szczepan Sadurski, Ryszard Kudzian, Janusz Mrozowski, Jakub Wiejacki, Tomasz Wołoszyn, Ireneusz Bieliński i Witold Mysyrowicz. Odwiedził nas także  sam Arek Maniuk, z żoną Kamilą.

Wszystkim, którzy przybyli do Muzeum Karykatury oraz artystom, którzy ofiarowali swoje prace do sprzedaży w imieniu własnym i Arka Maniuka bardzo dziękuję. Podziękowania za wszelką pomoc i wsparcie oraz życzliwość należą się Dyrektor Muzeum Karykatury – Elżbiecie Laskowskiej i pracownikom tej placówki, a w szczególności Annie Lewickiej i Dorocie Parzyszek.

Dariusz Pietrzak

Prace do sprzedaży podczas akcji charytatywnej przesłali lub dostarczyli osobiście:

 1. Tomasz Wołoszyn
 2. Sławomir Bednarski
 3. Marek Gliwa
 4. Grzegorz Sobczak
 5. Katarzyna Kuzior
 6. Zbigniew Woźniak
 7. Mirosław Krzyśków
 8. Jacek Zabawa
 9. Przemysław Soroka
 10. Maciej Trzepałka
 11. Zbigniew Kołaczek
 12. Marek Grela
 13. Artur Ligenza
 14. Michał Graczyk
 15. Sławomir Łuczyński
 16. Artur Galicki
 17. Czesław Przęzak
 18. Zbigniew Piszczako
 19. Bartłomiej Belniak
 20. Izabela Kowalska – Wieczorek
 21. Wiesław Lipecki
 22. Lech Kotwicz
 23. Jacek Lanckoroński
 24. Andrzej Graniak
 25. Jacek Fedorowicz
 26. Krzysztof Grzondziel
 27. Witold Mysyrowicz
 28. Henryk Cebula
 29. Tomasz Niewiadomski
 30. Dariusz Łabędzki
 31. Ryszard Kudzian
 32. Janusz Mrozowski
 33. Kuba Wiejacki
 34. Jan Surma
 35. Magda Wosik
 36. Ireneusz Bieliński
 37. Jarosław Wojtasiński
 38. Edward Lutczyn