«

»

XIII Festiwal Dobrego Humoru zakończony!

W dniu 29 czerwca 2012 odbył się w Gdańsku Finał XIII Festiwalu Dobrego Humoru. Od początku celem Festiwalu jest twórcza konfrontacja polskiej produkcji filmowej, telewizyjnej, kabaretowej, rysunkowej oraz fotograficznej o charakterze artystyczno – rozrywkowym, wyłonienie i nagrodzenie najcenniejszych utworów oraz szeroka promocja tej twórczości.

Oto wyniki XIII Festiwalu Dobrego Humoru o nagrodę Błękitnego Melonika Charliego:

W kategorii „Ulubiony serial komediowy” statuetkę Błękitnego Melonika Charliego i nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich zdobył serial „Spadkobiercy”, w reżyserii Dariusza Kamysa, wyprodukowany przez telewizję TV4

W kategorii „Ulubiony program rozrywkowy” statuetkę Błękitnego Melonika Charliego i nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Pomorskiego Michała Struka otrzymał program „ Kabaretowy Klub Dwójki”, w reżyserii Beaty Harasimowicz, wyprodukowany przez Program 2 TVP.

W kategorii „Gwiazda Uśmiechu” statuetkę Błękitnego Melonika Charliego i nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Pomorskiego Michała Struka zdobył Artur Andrus.

W kategorii „Najdowcipniejszy rysunek satyryczny” statuetkę Błękitnego Melonika Charliego i nagrodę ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego otrzymał Henryk Sawka.

Jury Gdańskiej Galerii Dobrego Humoru statuetką Błękitnego Melonika Charliego i nagrodą ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, nagrodziło rysownika Grzegorza Szumowskiego

Festiwal wpisał się już na stałe w mapę najważniejszych ogólnopolskich imprez kulturalnych, a poprzez swą wyrazistą obecność w mediach ogólnopolskich gwarantuje dotarcie do najszerszych grup odbiorców.

Od początku patronat nad przebiegiem Festiwalu objęły takie instytucje, jak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych a od IX edycji Festiwalu Stowarzyszenie Filmowców Polskich.