Rysownik laureatem Pulitzera 2012

W Nowym Jorku ogłoszono wyniki dorocznych nagród Pulitzera, prestiżowych nagród branży prasowej, będących odpowiednikiem Oskarów, nagród w branży filmowej.
Wśród wielu nagrodzonych za rok 2012 jest także Matt Wuerker, rysownik czasopisma Politico, mającego redakcję w Arlington, mieście w amerykańskim stanie Virginia. Nagroda wynosi 10 tysięcy dolarów.
Jurorami w tej kategorii czyli Editorial Cartooning, byli: Froma Harrop, John Smalley, Chris Lamb i rysownicy Kevin Kallaugher oraz Mark Fiore (ten ostatni już nagrodzony Pulitzerem w tej kategorii).
Matt Wuerker od 2006 r. tworzy dla Politico aktualne komentarze rysunkowe, ilustracje, karykatury i animacje na potrzeby strony internetowej czasopisma. W minionych 25. latach Wuerker publikował m.in. w Los Angeles Times, The Washington Post, The Christian Science Monitor i Newsweeku. W 2009 r. i 2010 r. był jednym z finalistów dominowanych do nagrody Pulitzera, w 2010 roku otrzymał nagrodę Herblocka w Bibliotece Kongresu i nagrodę Fundacji Berrymana.
Na ilustracji: galeria rysunków Matta Wuerkera w Politico.
(źródło: newsy.sadurski.com)