XVI PLENER KARYKATURZYSTÓW w STRÓŻACH w „Sądeckim Bartniku” przeszedł do historii

Jak pisze Dariusz Łabędzki, komisarz pleneru: W tym roku 16 uczestników (w tym 11 rysowników) stworzyło świetną atmosferę pracy i towarzyskiego spotkania. Powstało ponad 70 prac, które razem z ponad 1200 wcześniejszych zasilą zbiory gospodarzy pleneru, czyli pp. Anny i Janusza Kasztelewiczów, którzy od lat sprzyjają rysowanej satyrze, malarstwu, fotografii i rzeźbie. Tym razem jednak byliśmy na plenerze tylko my – karykaturzyści (niektórzy wraz z osobami towarzyszącymi). W poniższym fotoreportażu nie prezentuję powstałych prac (za wyjątkiem kilku jedynie) lecz atmosferę pleneru: cudowny skansen – muzeum pszczelarstwa oraz atmosferę pracy i zabawy, restaurację „Bartna Chata”, w której wspaniale nas karmiono i miejsce grilla nad stawkiem. Jest także kilka fotek z odwiedzin wspaniałego nowosądeckiego malarza Wacława Jagielskiego i jego żony Beaty (dziękujemy za gościnę). Jedzenie jak zwykle wspaniałe, a i pogoda dopisała. Jako komisarz pleneru po 16 latach pełnienia tej funkcji awansowałem na „dyrektora łąki” :))) Pozdrawiam zatem wszystkich uczestników, dziękuję za wspaniałe prace i przyjacielską wesołą atmosferę i … do zobaczenia w przyszłym roku.

Fot. D. Łabędzki, A. Dąbrowska, D. Dąbrowski