«

»

LEX IS MORE

Lex Drewinski w Muzeum Karykatury w Warszawie.
Wystawa od 16 kwietnia do 2 czerwca 2013 roku.

Lex Drewinski to twórca znany i uznany na świecie. To autorytet w dziedzinie plakatu i rysunku satyrycznego uhonorowany ponad 150 nagrodami i wyróżnieniami w najbardziej liczących się międzynarodowych konkursach.

Twórczość Lexa Drewinskiego w na wskroś nowoczesnej formie plastycznej stawia odbiorcy pytania dotyczące ponadczasowych zagadnień etycznych. Wytyka zło w sposób bezkompromisowy, ale i zaskakujący, często z humorystyczną pointą.

Ta niezwykła zdolność łączenia żartu z ważkimi problemami sprawia, że prace prof. Drewinskiego na długo zapadają w pamięć, a wiele z nich stało się ikonami funkcjonującymi na stałe w świadomości społecznej.

Wyrafinowany, niezwykle oszczędny w formie język plastyczny Lexa Drewinskiego dowodzi nie tylko niezwykłego talentu artysty, jego wyjątkowej wrażliwości, ale wynika z olbrzymiego doświadczenia, również warsztatowego.

Sam tytuł wystawy „Lex is More”, będący trawestacją słynnej maksymy „mniej znaczy więcej”, pokazuje rodzaj gry intelektualnej, którą Lex Drewinski prowadzi z widzem we wszystkich swoich pracach.

Ta wystawa to wysokiej rangi wydarzenie artystyczne, dlatego serdecznie polecam jej obejrzenie.

Zygmunt Zaradkiewicz
Dyrektor Muzeum Karykatury

Na wystawie zobaczymy najważniejsze prace Drewinskiego od 1984 roku, w tym autorski LexICON A-Z, wytypowany i wystawiony przez Centre Georges Pompidou w Paryżu jako obiekt zapowiadający XXI wiek oraz te najnowsze, zeszło i tegoroczne.

Wydarzenie towarzyszące:
Lex Drewinski – POSTER DEMONSTRATION. Wykład otwarty.
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Muzeum Karykatury w Warszawie i Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej zapraszają na wykład otwarty prof. Lexa Drewinskiego  pt. „Lex Drewinski – POSTER DEMONSTRATION”.
Wykład odbędzie się 16 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00 w Auli ASP, ul. Krakowskie Przedmieście 5. Zapraszamy!