«

»

Trzepałka wygrał KARPIKA

XVII Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego

„Karpik” 2019

Jury podczas obrad w dniu 4 października 2019 r., w składzie: Zbigniew Woźniak – przewodniczący, Michał Graczyk, Jarosław Stojko, Katarzyna Paszula, Małgorzata Bialik, ustaliło, co następuje:

GRAND PRIX

Maciej Trzepałka (Polska)

Nagrody główne:

Sławomir Łuczyński (Polska)

Sławomir Lizoń (Polska)

Konstantin Kazanchev (Ukraina)

Nagroda Specjalna  Dyrektora Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego w Warszawie

Magdalena Wosik (Polska)

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego

Henryk Cebula (Polska)

Wiesław Lipecki (Polska)

Janek Janowski (Polska)

Nagrody Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Opolu

I nagroda

Paulina Kopestyńska (Polska)

II nagroda

Tomasz Niewiadomski (Polska)

III nagroda

Bretislav Kovarik (Czechy)

Nagroda Zamku w Mosznej

Dariusz Dąbrowski (Polska)

Wyróżnienia honorowe (dyplomy)

1. Paweł Kuczyński (Polska)

2. Sławomir Makal (Polska)

3. Sergey Sichenko (Izrael)

4. Leily Salimi Davil (Iran)

5. Makhmudjon Eshonkulov (Uzbekistan)

 

MAŁY KARPIK  2019

Jury podczas obrad w dniu 4 października 2019 r., w składzie: Zbigniew Woźniak – przewodniczący, Michał Graczyk, Jarosław Stojko, Katarzyna Paszula, Małgorzata Bialik, ustaliło, co następuje:

GRAND PRIX – Nagroda Starosty Opolskiego

Amelia Perzyna (SP nr 1 w Niemodlinie)

Kat. klasy 0-IV

I miejsce – Szymon Lasman (SP nr 1 w Niemodlinie)

II miejsce – Anna Salamon (SP nr 1 w Niemodlinie)

III miejsce – Laura Walerowicz (Dom Kultury w Ozimku)

Nagroda Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

I – Weronika Grzybek (Dom Kultury w Ozimku)

II  – Amelia Samson (SP nr 2 w Niemodlinie)

III  – Michał Basowski (SP nr 1 w Niemodlinie)

Nagroda Firmy Ornament z Nysy

Hanna Gruszka (Dom Kultury w Ozimku)

Kat. klasy V – VI

I miejsce – Zuzanna Wierzbicka (Dom Kultury w Ozimku)

II miejsce – Hanna Silicka (Dom Kultury w Ozimku)

III miejsce – Hanna Basowska (SP nr 1 w Niemodlinie)

Nagroda Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

I – Wiktoria Śliwka (SP nr 1 w Niemodlinie)

II – Liliana Knychas (Dom Kultury w Ozimku)

III – Marta Ordon (PSP nr 1 w Ozimku)

Nagroda Firmy Ornament z Nysy

Maja Matysek (Dom Kultury w Ozimku)

Kat. klasy VII-VIII

W kat. kl. VII-VIII jury nie przyznało nagród